NOG Vacature Teamleider Albeda NEXT

Functietitel:
Teamleider Albeda NEXT
Online datum:
04-07-2024
Provincie:
Zuid-Holland
Plaats:
Rotterdam
Sector:
MBO
FTE
0.8
Dienstverband:
Tijdelijk met uitzicht op vast
Uren:
32
Soort vacature:
Parttime
Salarisschaal:
13
Opleidingsniveau:
WO
Omschrijving:

Albeda is een regionaal opleidingsinstituut voor middelbaar beroepsonderwijs (mbo) en volwasseneducatie. Met 120 opleidingen, waarvan een aantal met meerdere uitstroomrichtingen, en een ruim aanbod van kortlopende cursussen en contractactiviteiten, zijn wij een van de belangrijkste opleidingsinstituten in de regio Rotterdam. We ontwikkelen ons onderwijs in samenwerking met bedrijven, gemeenten en overheidsinstellingen. Mede hierdoor biedt Albeda inspirerend onderwijs en werk.

Ter ondersteuning van Albeda NEXT, het Programmabureau van Albeda, zijn wij op zoek naar een ervaren teamleider. Wij zijn op zoek naar een inspirerende leider die verbindend, inspirerend en organisatiesensitief is. Albeda NEXT is een broedplaats voor (sociale) innovatieprojecten en programma’s met maatschappelijke impact. Hierbij halen wij de buitenwereld naar binnen en brengen wij de Albedawereld naar buiten. Daarnaast draagt Albeda NEXT zorg voor externe betrekkingen en zorgt ons practoraat Gelijke kansen voor onderzoek en borging.

Wat ga je doen?

Je bent verantwoordelijk voor de operationele aansturing van een team binnen Albeda NEXT. Als leidinggevende van dit team ben je verantwoordelijk voor een brede ondersteuning van Albeda NEXT op diverse aandachtsgebieden. Je speelt een sleutelrol in het vormgeven en implementeren van het beleid van onze afdeling. Je draagt tevens bij aan strategische ontwikkelingen en beleidsbeslissingen binnen de stafafdeling en je weet deze te vertalen naar implementatie. Je kijkt daarbij vooruit, toont initiatief en zoekt de samenwerking op met de andere afdelingen.

Onder jouw verantwoordelijkheid valt ook het onderhouden en optimaliseren van de interne processen en werkmethoden om efficiëntie en effectiviteit te waarborgen. Je zorgt ervoor dat de doelstellingen van Albeda NEXT worden behaald door het monitoren van de voortgang en het aansturen van verbeterprojecten waar nodig. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het coachen en ontwikkelen van de teamleden, zodat zij hun volledige potentieel kunnen bereiken en bijdragen aan de groei van de organisatie.

Als inspirerende leider met een heldere visie speel je een cruciale rol in het creëren van een werkomgeving waarin de collega’s optimaal kunnen functioneren. Je weet je team op motiverende wijze mee te krijgen in de ontwikkelingen en stuurt doelgericht op resultaten. Je bijdrage is zowel inhoudelijk als operationeel, en je bent in staat onderscheid te maken tussen strategisch, tactisch en operationeel niveaus. Je legt verantwoording af over de behaalde resultaten via reguliere managementgesprekken aan de programmadirecteur. 

Je takenpakket bestaat uit:

 • Je houdt nauwlettend toezicht op de voortgang en ontwikkeling van programmalijnen waarbij je proactief maatregelen neemt bij knelpunten of uitdagingen;
 • Je zorgt voor een duidelijke prioritering in de werkzaamheden van de medewerkers en weet nieuwe initiatieven aan deze prioriteiten te koppelen;
 • Je rapporteert regelmatig over de voortgang en behaalde resultaten van de programma’s aan de programmadirecteur;
 • Je motiveert en stimuleert het team en je helpt de medewerkers om zich te ontwikkelen;
 • Je initieert, onderhoudt en breidt waar nodig in- en externe netwerken uit;
 • Je vertaalt strategische doelstellingen en beleid naar meerjarenbeleid voor de afdeling en weet hier op te sturen.

Wat heb je daarvoor nodig?

 •  Je hebt aantoonbaar WO werk en denkniveau, bijvoorbeeld op het gebied van organisatie- verander- of bedrijfskunde;
 • Je hebt (ruime) ervaring in het leidinggeven aan professionals, bij voorkeur in het vo, mbo of hbo onderwijs;
 • Je bent communicatief sterk, kan vanuit een dienstbare houding werken en bent gericht op samenwerking;
 • Je bent sterk in het inspireren van teams en het uitdragen van een gezamenlijke visie, zowel intern als extern;
 • Je hebt ervaring in het sturen op en behalen van resultaten met een resultaatgerichte houding zonder het proces uit het oog te verliezen;
 • Je werkt resultaat- en doelgericht en hebt een uitstekend gevoel voor bestuurlijke en organisatorische verhoudingen;
 • Je hebt ruime mate van leiderschap, organisatiesensitiviteit en analytisch vermogen;
 • Je hebt kennis van (onderwijs)vernieuwingsprocessen, veranderprocessen en ervaring met de implementatie hiervan;
 • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel, ondernemerschap en lef;
 • Je hebt het vermogen tot effectieve samenwerking en optimale afstemming met interne en externe partners, evenals beleidsafstemming en besluitvorming.

Wij zijn op zoek naar een teamleider met durf, die mensgericht leiderschap hoog in het vaandel heeft staan. Je hebt een scherp oog voor veranderingsmanagement en weet hoe je jouw team succesvol door transities kunt leiden. Daarnaast beschik je over een sterke organisatiesensitiviteit, waardoor je goed aanvoelt wat er binnen de organisatie speelt en hierop effectief kunt inspelen.

Wat bieden wij jou?

Als onderdeel van ons team bieden wij jou de volgende arbeidsvoorwaarden:

 • Een jaarcontract met uitzicht op een vast dienstverband, met een werktijdfactor van 0,8 FTE;
 • Een bruto maandsalaris tussen €5.076,- en maximaal €7.024,- (o.b.v. 1 FTE - schaal 13 CAO MBO);
 • Vakantietoeslag 8% en een eindejaarsuitkering van 8,33%;
 • Opleidings- en ontwikkelingsmogelijkheden via onze Albeda Academie;
 • Leuke extra's: denk aan een fietsplan, Rotterdampas, vergoeding van een sportabonnement, collectieve zorgverzekering en andere interessante voordelen;
 • Jaarlijks afsluitingsfeest in de zomer!

Wil je meer weten? Kijk dan op onze website: www.werkenbijalbeda.nl

Solliciteren

Albeda hecht waarde aan een diverse en inclusieve organisatie. Werken in divers samengestelde teams maakt ons innovatiever, creatiever en het werk leuker. Iedereen die zich herkent in het profiel wordt daarom uitgenodigd te solliciteren.

Het aanleveren van een VOG en een referentiecheck zijn onderdeel van de selectieprocedure. Een online assessment kan onderdeel uitmaken van de procedure.

Ons sollicitatieproces verloopt volledig digitaal via deze website. Heb je belangstelling voor de functie, klik dan op de actieknop 'Solliciteren'. Een sollicitatie via e-mail kunnen wij helaas niet in behandeling nemen.

Je kunt je sollicitatiebrief richten aan Gyzlene Zeroual - Kramer.
De vacature sluit op 28 augustus 2024.

Deze vacature wordt gelijktijdig intern en extern uitgezet. Interne kandidaten hebben voorrang.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld. 

Gegevens Albeda College

Naam instelling:
Albeda College
Adres:
Postbus 9451
Postcode:
3007 AL
Plaats:
Rotterdam
Website:
http://www.albeda.nl
Provincie:
Zuid-Holland
Omschrijving:

Het Albeda College als werkgever Op dit moment werken er ruim 2.400 mensen bij het Albeda College. Op meer dan 50 locaties, waar ongeveer 25.000 deelnemers onderwijs krijgen. Van middelbaar beroepsonderwijs (mbo) tot volwassenonderwijs en NT2. Onze beroepsopleidingen leiden op tot beroepen in de gezondheidszorg, welzijn, dienstverlening, voeding techniek en economie. U wilt als docent komen werken op het Albeda College. Dan voldoet u tenminste aan één van de volgende voorwaarden: - een tweedegraads onderwijsbevoegdheid - een diploma op minimaal hbo-niveau, aangevuld met een diploma Pedagogische en Didactische Vaardigheden - aantoonbare relevante werkervaring.